Montaż podłóg drewnianych, paneli i wykładzin

Oferujemy kompleksowy montaż podłóg z zastosowaniem nowoczesnych technologii i najwyższej jakości materiałów. Dysponujemy sprzętem najnowszej generacji, który pozwala sprostać oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających zleceniodawców. Jeżeli poszukujesz specjalistów profesjonalnie i estetycznie wykonujących montaż podłóg drewnianych, paneli czy parkietu – serdecznie zachęcamy do kontaktu.

Wiemy też, jak istotna dla komfortowego użytkowania jest solidna izolacja termiczna, akustyczna i przeciwwilgociowa. Starannie zrealizowany projekt montażu podłogi przez wiele lat będzie wyglądał atrakcyjnie, a poniesiony w związku z tym wydatek zwróci się, gdyż takie podłoże przetrwa kilka pokoleń.

Naturalny materiał jakim jest drewno nadaje wnętrzom ponadczasowego stylu, buduje przyjazną, rodzinną atmosferę i często bywa najważniejszym elementem wystroju wnętrza. Bazując na wieloletnim doświadczaniu zdobytym w dziedzinie parkieciarstwa wychodzimy naprzeciw wciąż rosnącym wymaganiom klientów, zapewniając wykonanie pracy na najwyższym poziomie. Wykorzystujemy do montażu podłóg wyłącznie wysokiej jakości materiały i surowce, które zostały przez nas sprawdzone na różnego rodzaju budowach.

Ostatnimi czasy dużym zainteresowaniem klientów cieszą się podłogi wykańczane za pomocą wykładzin winylowych czy paneli podłogowych, choć tradycjonaliści nie wyobrażają sobie mieszkania bez drewnianej nawierzchni.

Pełen zakres usług

Zamontowana podłoga z naturalnego drewna wymaga dokładnego cyklinowania, a następnie lakierowania. Cyklinowanie polega na szlifowaniu podłogi w celu usunięcia wszelkich nierówności i zanieczyszczeń. Wykonujemy to metodą bezpyłową wykorzystując maszyny i urządzenia najnowszej generacji. Kolejnym etapem wykończenia podłogi jest polerowanie i lakierowanie, które zabezpieczy powierzchnię drewna na lata i  nada wnętrzu efektowny, ponadczasowy styl.

Szpachlowanie ubytków i szczelin poprzedza cyklinowanie, które przywraca piękny wygląd podłogi. Posiadamy doświadczenie oraz umiejętności i kwalifikacje potrzebne do odnawiania istniejących i zniszczonych podłóg drewnianych, które wymagają renowacji. Ponowne cyklinowanie i lakierowanie starej podłogi pozwoli na uzyskanie oczekiwanych efektów niewielkim kosztem zwłaszcza kiedy mamy do czynienia z drewnem dobrej jakości.

Co trzeba zrobić, by przez długi czas móc cieszyć się nienagannym wyglądem podłogi? Należy dbać o nią regularnie, nie dopuszczać do zawilgocenia i odnawiać – cyklinować lub lakierować co kilka lat. Każda, nawet najbardziej solidna powierzchnia drewniana wymaga po pewnym czasie renowacji, ponieważ naturalna posadzka podczas użytkowania często ulega mechanicznym uszkodzeniom.

Utrzymanie podłoża w dobrej kondycji i przywrócenie mu dawnego blasku staje się możliwe z zastosowaniem profesjonalnej chemii parkieciarskiej. Lata doświadczeń pogłębione zdobytą wiedzą teoretyczną oraz wykorzystywane przez naszą firmę specjalistyczne narzędzia pozwalają nam na zabezpieczanie drewna i gwarantują klientom pełną satysfakcję. Ponadto służymy fachowym doradztwem technicznym zarówno przed, jak i w trakcie wszystkich etapów wykonywanych prac. Naszą specjalizacją są usługi cykliniarskie i parkieciarskie, zaś pasja i umiejętności widocznie są w każdym detalu realizowanych przez nas projektów.

Olejowanie podłogi drewnianej podkreśla usłojenie drewna, wydobywa jego kolor, jednocześnie nadając mu ciepły odcień oraz zwiększa jego trwałość. Olej jest przeznaczony głownie do drewna twardego, odpornego na uszkodzenia mechaniczne. Nie polecamy zabezpieczania olejem lub woskiem miękkich gatunków drewna. Olejowanie nie tworzy na powierzchni podłogi jednolitej powłoki, a jedynie ją zabezpiecza. Wnika w głąb drewna, dzięki czemu podłoga zachowuje bardzo naturalny wygląd. Podłogi olejowane polecane są szczególnie do pokoi dziennych, pokoi dziecięcych, salonów oraz pomieszczeń biurowych. Powierzchnia tak wykończonej podłogi jest przyjemna w dotyku, nie elektryzuje, nie absorbuje kurzu i niweluje efekt poślizgu.

Powstałe w wyniku użytkowania zadrapania i rysy na powierzchni podłogi drewnianej pokrytej olejem są mniej widoczne niż na lakierowanej, a wszelkie ubytki powstałe w trakcie eksploatacji można zamaskować dzięki odpowiedniej pielęgnacji. Bardzo ważne w należytym utrzymaniu i konserwacji powierzchni olejowanej jest możliwość punktowej naprawy uszkodzeń  w przeciwieństwie do lakieru, który  możemy stosować wyłącznie na całej powierzchni podłogi. Odcień desek wyrównuje się w szybkim tempie po zakończeniu prac sprawiając, że domownikom trudno będzie odnaleźć miejsce, w którym doszło do uszkodzenia mechanicznego. Olejowane podłogi starzeją się w bardzo naturalny i efektowny sposób, co dodaje uroku drewnianej powierzchni posadzki.

Olej powstały na bazie naturalnych składników z łatwością przenika w pory drewna i uwydatnia usłojenie, pozostawiając na podłodze aksamitny połysk. Posadzka nasączona olejami nie pęcznieje i nie pęka, zaś na jej powierzchni nie powstaje szczelna warstwa powodująca zatykanie porów desek. Substancja konserwująca głęboko wnika w strukturę drewna, uodparniając ją na działanie czynników zewnętrznych. Wszystkie wymienione wcześniej właściwości olejów sprawiają, że ta metoda renowacji podłoża jest z powodzeniem wykorzystywana do zabudowy łazienek, kuchni i wszelkich pomieszczeń narażonych na długotrwale oddziaływanie wilgoci.

Inaczej wygląda to w przypadku wosku, który zabezpiecza powierzchnię przed przenikaniem wody, a także pielęgnuje i utwardza drewno tworząc zwartą warstwę ochronną. Wosk posiada stałą konsystencję, dlatego nie wnika w naturalną podłogę tak głęboko jak olej. Po nałożeniu na drewnianą fakturę i wypolerowaniu przekształca się w elastyczną powłokę, która powinna być odnawiana w pewnych odstępach czasu. Nadaje ona deskom jedwabisty i przyjemny w dotyku połysk. Zabezpieczona przez nas posadzka nie traci swych naturalnych właściwości, a ponadto wygląda jak świeżo zamontowana, co podkreśla jej rustykalny, niepowtarzalny styl.

Moda na drewniane tarasy trwa. Drewno to ponadczasowy, efektowny i niezwykle przyjazny dla użytkowników surowiec, który doskonale współgra z nowoczesną architekturą domów i ogrodów. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów, zajmujemy się kompleksową budową, konserwacją i odnawianiem drewnianych tarasów. Drewno na zewnątrz budynku ma uniwersalne zastosowanie, a jego naturalne właściwości oraz wysoka jakość  materiału budowlanego, pozwalają na ciekawe aranżacje.

Służymy profesjonalnym doradztwem z zakresu doboru trwałych materiałów oraz metod skutecznego zabezpieczania drewna, wydłużania jego żywotności, a także regularnej pielęgnacji naturalnej powierzchni. Montaż tarasu wykonujemy z niebywałą starannością aby zapewniać długą eksploatację drewnianych powierzchni. Posiadamy wysokiej klasy sprzęt do montażu i konserwacji umożliwiający dokładnie czyszczenie ryflowanych desek.

Etapy budowy drewnianego tarasu:

  • Montaż tarasu drewnianego rozpoczynamy od przygotowania desek. Proces ten obejmuje dokładne oczyszczenie desek oraz olejowanie wszystkich drewnianych elementów konstrukcyjnych(legary, kątowniki) i samych desek.
  • Montaż i poziomowanie konstrukcji jest bardzo ważna aby taras był idealnie równy. Wykorzystujemy do tego konstrukcje metalowe, a następnie do wypoziomowanej podstawy mocujemy legary. Celem jest równa i stabilna konstrukcja tarasu.
  • Montaż desek – do idealnie wypoziomowanych i zamontowanych na powierzchni tarasu legarów mocujemy wcześniej przygotowane deski. Deski układamy prostopadle do legarów. W zależności od wielkości tarasu wybieramy metodę montażu z jednego elementu/długość deski/ lub sztukownie na tzw. mijankę. Precyzyjne wykończenie każdego detalu trasu jest kluczowe dla końcowego efektu naszych prac. Powierzchnia musi być idealnie równo ułożona, deski dobrze przycięte profesjonalnym sprzętem. Precyzyjne wykończenie wszystkich detali tarasu jest podstawą naszych prac. Zawsze staramy się aby powierzchnia tarasu była idealnie równo ułożona, deski dobrze przycięte i zabezpieczone.
  • Olejowanie powierzchni to ostatni etap budowy tarasu. Wcześniej zaolejowane z każdej strony drewniane elementy (legary, deski, kątowniki) zostały zamontowane, a ostateczne olejowanie obejmuje wierzchnią warstwę powierzchni tarasu, która jest najbardziej narażona na oddziaływanie czynników zewnętrznych.
  • Pielęgnacja i konserwacji drewna. Drewniany taras posłuży wiele lat jeżeli będzie regularnie konserwowany od momentu kiedy pojawią się pierwsze efekty oddziaływania czynników zewnętrznych a tym bardziej niesprzyjających warunków atmosferycznych.

Naszym klientom oferujemy szeroką gamę wysokiej jakości desek i parkietów. Wszystkie produkty z naszej oferty dostępne są w wersji surowej, którą następnie należy zamontować, cyklinować i regularnie impregnować olejem, woskiem lub lakierem. Specjalizujemy się w kompleksowym wykonawstwie podłóg z zastosowaniem nowoczesnych technologii, jak również dostarczamy gotowe rozwiązania dla indywidualnych klientów z zakresu parkieciarstwa. Gwarantujemy wysoką jakość dostarczonych materiałów oraz nienaganną estetykę wyróżniającą wszystkie nasze prace.

Prowadzimy również sprzedaż materiałów niezbędnych do prac konserwacyjnych i remontowych wszelkiego rodzaju drewnianych powierzchni. Chętnie służymy fachowym doradztwem dotyczącym wyboru materiałów dostosowanych do indywidualnych oczekiwań i potrzeb klienta

Pomiar wilgotności podłoża i określenie jego rodzaju to najważniejsze czynności, którą należy wykonać przed przystąpieniem do montażu każdej podłogi drewnianej. Tuż przed rozpoczęciem montażu desek czy parkietu trzeba się upewnić, czy betonowy podkład jest odpowiednio suchy. W przeciwnym wypadku nawet najlepiej wykończony projekt może ulec uszkodzeniu, co będzie miało przełożenie na kosztowną naprawę podłogi drewnianej.

Sprawdzanie stanu wilgotności podłogi jest nadrzędną sprawą przy wszelkiego rodzaju pracach remontowych. Zawilgocenie pomieszczenia to jedna z wad, którą łatwo przeoczyć. Mokre plamy na posadzkach czy ścianach mogą pozostać niezauważone. Wilgoć technologiczna pojawia się samoistnie wskutek codziennej eksploatacji mieszkania. Zdarzają się niekiedy trudne do wykrycia awarie instalacji wodnych lub kanalizacyjnych, uszkodzone izolacje fundamentów lub okresowe podnoszenia wód gruntowych. Następstwa takich wypadków mogą doprowadzić do zgrzybienia pomieszczeń, a w skrajnych przypadkach do uszkodzeń konstrukcji budynku. To jedynie dowodzi konieczności dokonywania regularnych pomiarów wilgotności. Podłoże musi być stabilne i solidnie zamocowane, aby wytrzymało różnice naprężeń powstałych w drewnie wskutek zmian wilgotności powietrza. Jest to niszczejący proces, który ma destrukcyjny wpływ na naturalne nawierzchnie, choć przebiega w stosunkowo wolnym tempie. Optymalny poziom wilgotności podłoża jest niezwykle istotny, podobnie jak wstępne wytypowanie miejsca najbardziej zawilgoconego.

Zajmujemy się specjalistycznymi pomiarami i usuwaniem defektów powstałych w wyniku podwyższonej wilgotności podłoża pod montaż podłogi drewnianej. Dzięki tej usłudze można oszacować stan zawilgocenia pomieszczenia, ocenić kondycję budynku przed jego zakupem lub upewnić się, że podłoże jest gotowe do położenia desek lub parkietu. Wykonujemy pomiary ścian, posadzek, a także elementów drewnianych – podłóg, mebli i elementów konstrukcyjnych.

Twoja wizja, nasze wykonanie.

Przed przystąpieniem do prac wykonujemy dokładne oględziny podłoża, pomiary wilgotności i dobieramy odpowiednia materiały dostosowane do rodzaju okładziny i podłoża.

Przykładowe realizacje.

Montaż podłogi drewnianej, układanie parkietu, cyklinowanie, renowacja podłogi drewnianej, układanie paneli, parkieciarz poznań